Türkiye lastik endüstrisinin lideri olan şirketimizin temelleri, Sabancı Holding ve ortaklarının Girişimiyle 1974 yılında Lassa markamızla atıldı. Brisa’nın kuruluşu ile Lassa ve Bridgestone Markalarının yolculuğunun başlaması ise 1988 yılında Sabancı Holding ve dünya lastik sektörü lideri Bridgestone Corporation ortaklığına dayanıyor...

1993 yılında ilk Ulusal Kalite Ödülü’nü kazanan Şirketimiz 1996 yılında da iş mükemmelliği konusunda gösterdiği üstün performans sonucu Avrupa Kalite Büyük Ödülü’nü kazanan ilk Türk şirketi oldu. Aynı zamanda 2014 yılında başarılı stratejisi ve uygulamaları ile “Strateji Oskar”ı olarak bilinen “Hall Of Fame”i aldı.

Ürün ve hizmet markalarımızla iş ortaklarımıza ve müşterilerimize değer katıyoruz. Bridgestone, Lassa, Firestone, Dayton ve Kinesis lastik markaları, Bandag kaplama ana markalarının yanısıra Otopratik, Propratik, Lastiğim, Lastik Vs., tabelalı satış, hizmet ve servis noktaları, Bridgestone Box ve lastik.com.tr alternatif satış kanalları, Profleet, Mobilfix ve Lastik Oteli (lastik saklama hizmeti) hizmetlerimiz ve Brisa Akademi eğitim kanalımız ile sektöre öncülük ediyor ve müşterilerimize değer katıyoruz.

Bridgestone, Lassa ve Dayton markalarımızla otomobil, hafif ticari araç, otobüs, kamyon, tarım ve iş makinalarına yönelik emniyet ve kalite kriterleri açısından uluslararası standartlardaki lastiği üreterek, Firestone markalı tarım lastiklerini ve Bridgestone motosiklet lastiklerini ise ithal ederek toplam 1.800 çeşitte lastiği pazara sunuyoruz. Araç sahiplerine dengeli ürünler sunma hedefimizle, Bridgestone markamızla performans ve emniyet kriterlerini öne çıkarırken, Lassa markamız ile ekonomi, konfor ve sağlamlık parametrelerini araç sahiplerine sunmaktayız. Ürün ve hizmetlerimiz, yurt içinde 1300’den fazla tabelalı satış noktamızda, Brisa isçisinin el emeği ile Lassa markamız altında üretilen lastikler ise 70’e yakın ülkede 580’in üzerinde tabelalı mağaza ve toplamda 5.000 noktada araç sahipleriyle buluşuyor.

Aksaray’daki ikinci fabrikamız için hazırlanıyoruz.

Kocaeli üretim tesislerimiz, 361.000 m2’ye ulaşan kapalı alanıyla, dünyanın tek çatı altındaki en büyük lastik fabrikalarından biri olmakla birlikte Bridgestone Corporation’ın dünya üzerindeki en önemli üretim üsleri arasında yer alıyor. Başlangıç olarak 300 milyon ABD doları yatırımla Aksaray OSB’de 950.000 m2 alanda ikinci fabrikamızı 2018 yılında devreye almaya hazırlanıyoruz.

Bir üretim şirketinden inovasyon şirketine dönüşüm yolculuğundayız.

Günümüzde sadece ürün satmanın yeterli olmadığını biliyoruz. Farklılaşmak için yeniliklerin de öncüsü olmak zorundayız. Araç sahipleri ve iş ortaklarımıza dokunarak, onların ihtiyaç ve görüşlerinden beslenerek, yenilikçi fikirlerimizle fark yaratmaya çalışıyoruz. Sektörümüzde ilk olan yenilikçi hizmet ve çözümlerimizle, müşterimizin hayatlarını kolaylaştırmak için hep yanlarında ve hizmetlerinde olmayı, mükemmel müşteri deneyimini yasatmayı hedefliyoruz.

“Yolculuğun geleceğini tasarlama” vizyonumuz doğrultusunda, dünyada birçok farklı coğrafyada, müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verirken, ekonomiye kattığımız değerlerin yanında toplumsal ve çevresel değerler yaratmak için çalışıyoruz.

Bir yandan CO2 emisyonlarımızı azaltıp operasyonlarımızı doğanın dengesine uyum sağlayacak metotlar ile yürütüyor, diğer bir yandan da eğitim alanında “Brisa Mensupları Öğrenimi Destekleme Derneği”, spor alanında “Brisaspor Kulübü -Bisiklet Takımı”, tarım alanında çiftçilerimizi iyi tarım uygulamaları hakkında bilgilendirmek ve tarımsal üretimin önemine dikkat çekmek için “Lassa – Sevdamız Toprak, Yarınlarımız Ortak”, trafikte sürüş emniyeti için “Bridgestone Emniyetimiz için 2dk” projeleri, kültürel bir değer olan ‘Brisa Müze’, biyolojik çeşitliliğe katkıda bulunmak ve Turna neslinin devamını sağlamak amacıyla WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) ile birlikte yürüttüğümüz “Turnalar Hep Uçsun” projesi ile sürdürülebilirlik alanında katkımızı topluma ve çevreye sunmaya çalışıyoruz. Brisa Ailesi’nin bireyleri olarak, çevreye bireysel katkımızı da ortaya koyduğumuz, Yeşil Ofis programını WWF-Türkiye ile birlikte hayata geçiriyoruz. “LEED Gold” sürdürülebilir bina sertifikası alan Brisa Akademi ve Müze binamız da sürdürülebilirlik yolculuğumuz için bizlere ilham veriyor. Hayata geçirdiğimiz sürdürülebilirlik çalışmalarına ek olarak Global Compact’ı imzalayan kuruluşlardan biri konumundayız. Türkiye’nin “İklim Saydamlık Liderleri” arasında yer alan en iyi endüstri şirketi ve ISO14046 “Su Ayak İzi Standardı”nı Türkiye’de ve Avrupa’da ilk alan şirket olmanın gururunu taşıyoruz.

Türkiye’nin güzel yarınları için emek veren bir aileyiz. Vizyonumuzdan aldığımız ilhamla, bugün için en iyi performansı gösterirken, bir yandan da gelecekte insanların henüz hayal bile etmedikleri yolculukları tasarlamak, müşteri deneyimini farklılaştırmak ve eşsiz bir hale getirmek için çalışıyoruz. Bu amaçla bir araya gelen Brisa Inovasyon Takımımızla yarını düşünüyor, geleceğin ihtiyaçlarını öngörüyor, hayal ediyor, tasarlıyor ve tüm Brisa Ailesi olarak hayata geçiriyoruz.