1905 yılında, Amerika’da kurulan Dayton markası, yüksek kalite, performans ve fiyat avantajıyla fark yaratan lastikleri araç sahipleriyle buluşturuyor. 1988 yılında Firestone şirketinin satın alınmasından itibaren dünya lastik devi Bridgestone Grubu çatısı altında yolculuğuna devam eden Dayton, 2014 yılından bu yana, Türkiye lastik sektörü lideri Brisa güvencesi ile Türkiye pazarında yer alıyor.

Sektöre kazandırdığı yenilikçi lastiklerle tanınan Dayton, üretimine Fransa, İspanya ve İtalya’nın yanı sıra Brisa imzasıyla Türkiye’de devam ediyor. 2017 yılı itibariyle Brisa teknolojisiyle Türkiye’de yerli üretimine başlanan Dayton lastikleri, markanın 110 yılı aşkın köklü geçmişi ile Brisa’nın gelecek odaklı Ar-Ge gücünü bir arada araç sahiplerine sunuyor.

Brisa, 13-18 jant aralığında Dayton marka lastikleri, binek ürün grubunda 55 farklı ebatta ve 2 desende, hafif ticari ürün grubunda ise 30 farklı ebatta ve 2 desende Türkiye’de üreterek araç sahipleriyle buluşturuyor.

Dayton, fren performansı, yol tutuş ve ömür performansında sağladığı başarı ile kalitesini kanıtlamış bir lastik markası olarak başta Avrupa olmak üzere dünya pazarlarında öne çıkıyor. Yapılan testler Dayton lastiklerinin hem kuru hem ıslak zemin performansı ile dengeli bir performans sağladığını kanıtlıyor.

Dayton, kalitesinin yanı sıra uygun fiyatı ile de dikkat çekiyor. Dayton, sağladığı fiyat avantajı ve performansıyla her bütçeye uygun bir ürün gamına sahip.

Dayton marka lastikler; Bridgestone, Lassa, Otopratik, Lastiğim, Lastik Vs, Speedy tabelalı satış mağazaları ve lastik.com.tr internet sitesi ile Bridgestone Box mobil satış ve hizmet noktalarında araç sahipleriyle buluşuyor.